Już 9 czerwca, w godzinach 18:00-19:30 odbędą się warsztaty dla nauczycieli i nauczycielek Pamięć rzeczy. Odkrywanie historii lokalnej poprzez przedmioty. W jego trakcie pokażemy, jak zanalizować obiekt, co można z niego wyczytać w kontekście lekcji historii. Zajmiemy się również historią lokalną i wykorzystaniem zbiorów z muzealnych w codziennej edukacji. Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

Aby wziąć udział w warsztatach, należy się zarejestrować: https://rejestracja.ceo.org.pl/content/pamiec-rzeczy-warsztaty-dla-nauczycieli.
UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty poprowadzą:

Teresa Łempicka – specjalistka ds. edukacji w Muzeum Warszawy. Współtwórczyni projektu „Co jest zabytkiem?”, nagrodzonego Wierzbą w kategorii Mazowieckie Zdarzenie Muzealne. Koordynatorka cyklu spotkań dla rodzin i dorosłych „Szkicownik warszawski”. Absolwentka Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Architektury Wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ukończyła kurs pedagogiki Marii Montessori organizowany przez Stowarzyszenie Montessori Bez Granic.

Jan Bliźniak – koordynator programu Historionauci. Wcześniej związany z Muzeum Warszawy, gdzie współtworzył ofertę edukacyjną do wystawy „Rzeczy warszawskie” oraz prowadził zajęcia dla młodzieży i dorosłych. Posiada uprawnienia pedagogiczne. Autor książek dla dzieci.

Warsztaty odbywają się podczas Dni Centrum Edukacji Obywatelskiej. W dniach 7-17 czerwca zapraszamy na spotkania, warsztaty i webinary, które podsumowują działalność CEO w mijającym roku szkolnym. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.dni.ceo.org.pl.