13 Listopada 2018

Lekcja historii w oparciu o obiekt z epoki? Czytanie dzieła sztuki, które można obejrzeć z każdej strony? A może uczenie się tworzenia fabuły wykorzystując przedmiot, który kryje w sobie wiele historii?

09 Listopada 2018

Obchody niepodległości rozpoczęły się już w styczniu, ale najwięcej wydarzeń ma swoją premierą jesienią. Chyba nie ma muzeum w Polsce, gdzie nie było by wystawy o 100 leci odzyskania przez Polskę niepodległości.

30 Października 2018

Centrum Edukacji Obywatelskiej równolegle prowadzi wiele projektów edukacyjnych, w ramach których powstają publikacje merytoryczne, metodyczne.

23 Października 2018

W 1918 roku przypada setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaplanował na ten rok wiele wydarzeń i projektów. Oddział ds. Obchodów 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego udostępnia na stronie, sylwetki bohaterów i działaczy.

25 Września 2018

W programie Historionauci zachęcamy uczniów do szukania obiektów w lokalnych muzeach. Każdy z nich będą mogli opisać, ale wcześniej warto stworzyć historię. Opowieści o przedmiotach muzealnych powinny być oparte na faktach historycznych.

Strony