05 Stycznia 2020

Z dumą i radością prezentujemy pierwsze teksty uczniów i uczennic, które zostały opublikowane na portalu Historia - poszukaj. Artykuły, które powstały, są efektem kreatywności i dociekliwości młodzieży, ale też żmudnej pracy redakcyjnej. Gratulacje - i zapraszamy do lektury! 

[KLIKNIJ NA OBRAZEK]

09 Października 2019

Historionautą lub Historionautką może zostać każdy, kogo choć odrobinę interesuje przeszłość. Pierwszym krokiem w naszym projekcie jest wybór obiektu muzealnego, w którym ukryta jest ciekawa opowieść.

19 Września 2019

Co saszetka szamponu z lat dwudziestych i stara kuchenka elektryczna mówią nam o dwudziestoleciu międzywojennym? Jak odkrywać historie zamknięte w przedmiotach muzealnych - i jak je opowiedzieć?

06 Czerwca 2019

Uczniowie odwiedzają lokalne muzea, by odkryć fascynujące historie poprzez wybrany przedmiot. W tej edycji - tropimy ślady odradzającego się państwa polskiego po odzyskaniu niepodległości.

22 Lutego 2019

Teka Historionauty to publikacja przeznaczona dla uczestników programu Historionauci oraz wszystkich zainteresowanych pracą z obiektem muzealnym. Zachęcamy do korzystania z niej nauczycieli historii, języka polskiego, historii sztuki, muzealników i edukatorów.

Strony